Implantáty

Jedná se o moderní způsob náhrady chybějících zubů esteticky i funkčně. Náhrada zubu implantátem je dnes považována za první volbu při náhradě chybějících zubů. Sousední zdravé zuby se nemusí brousit. Implantáty se dají použít i v případě bezzubých čelistí, kdy slouží jako opora částečných i celkových náhrad a poskytují tak klientům větší jistotu a pohodlí při používání náhrady.

Před každou aplikací zubního implantátu je nutné rentgenové vyšetření a individuální konzultace u lékaře implantologa, který s Vámi probere jednotlivé možnosti. Zákrok se provádí v rámci ambulantního chirurgického zákroku kdy je v lokální anestezii zaveden implantát a rána je zašita. Následuje fáze hojení (3 až 6 mesíců). Po této době se přistupuje k výrobě náhrady. V některých případech je možné zhotovit provizorní náhrady bezprostředně po zavedení implantátu.

Po zavedení implantátu je nezbytná dokonalá ústní hygiena a také pravidelné návštěvy u stomatologa. Doporučujeme alespoň jednou ročně navštívit dentální hygienistku.

[vrátit se o krok zpět]